W 2021 r. CI zorganizowało i zakończyło m.in. następujące projekty:
1. „Collegium Interethnicum liderem wśród niezależnych think tanków badających Inicjatywę Trójmorza” – projekt jest realizowany i finansowany w wysokości 299 500,00 zł przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO W ramach projektu zrealizowano następujące webinaria:
• Fidesz i anty-Fidesz przed decydującym starciem wyborczym na wiosnę 2022 roku.
Potencjalne znaczenie węgierskich wyborów dla zaangażowania Węgier w rozwój Inicjatywy Trójmorza
• Śródlądowe państwa Trójmorza. Sytuacja wewnętrzna w Republice Czeskiej i na Słowacji i jej znaczenie dla rozwoju Inicjatywy Trójmorza.
• Inicjatywa Trójmorza u progu 2022. Bilans i wyzwania
2. 25 X 2021 – spotkanie ze studentami Politologii UKSW (w formie online). Celem spotkania była z jednej strony dyskusja na temat roli i perspektyw 3SI w obecnej sytuacji geopolitycznej Polski i UE, z drugiej współpraca w ramach projektu realizowanego z NIW.
W efekcie udało się zaangażować dwoje aktywnych intelektualnie i naukowo studentów do współpracy przy komentarzach (doktorantka p. K. Skobejko) oraz do mającej się ukazać w przyszłym roku publikacji naukowej autorstwa prof. R. Zenderowskiego Geopolityka Trójmorza, powstałej przy współpracy ze studentem p. A. Stankowskim.
3. Seminarium: Lokalne polityki pamięci w mieście podzielonym granicą państwową. Cieszyn – Těšín – Teschen, 28.05.2021 r.
4. Webinarium: Polska i Rumunia – państwa średniej potęgi? 20 kwietnia 2021 r.
Collegium Interethnicum (CI) koncentruje się na działalności badawczej, edukacyjnej, eksperckiej…